مهدی حاج صادقیان عضو شورای پنجم در دفتر نشریه تیتر یک نجف‌آباد از برخی اقدامات عجیب شورای پنجم پرده برداری کرد. آنطور که حاج صادقیان به تیتر یک می گوید برخی خاصه خرجیها در دوره شورای پنجم انجام شده که تاکنون مردم از آن اطلاع نداشتند. نحوه رای آوردن مسعود منتظری شهردار سابق شورای شهر […]

مهدی حاج صادقیان عضو شورای پنجم در دفتر نشریه تیتر یک نجف‌آباد از برخی اقدامات عجیب شورای پنجم پرده برداری کرد. آنطور که حاج صادقیان به تیتر یک می گوید برخی خاصه خرجیها در دوره شورای پنجم انجام شده که تاکنون مردم از آن اطلاع نداشتند. نحوه رای آوردن مسعود منتظری شهردار سابق شورای شهر و عملکرد برخی اعضای لیست امید هم از جمله ناگفته هایی بود که تاکنون کسی درباره این رویدادها چیزی نمی دانست.
در ادامه گفتگوی تیتر یک را با مهدی حاج صادقیان عضو ائتلاف امید بخوانید.

چرا لیست امید در شورای شهر پنجم عملکرد دوگانه داشت؟
لیست امید شورای پنجم دو بخش داشت. یکی اعضایی بودند که بهشان می گفتیم دو نبشی. برخی دیگر از اعضا هم تا آخر با ما آمدند. دوستان بزرگوارانی مانند آقای طرقی و آقای حجتی با لیست امید بالا آمدند. آقای طرقی اکثریت رای ش را از اعتبار اصلاحطلبان در نجف آباد گرفت. یک بنری هم در جای دیگری داشت. این لیست خطایی بود که ما مرتکب شدیم.
ما نشسته بودیم جایی و گفتیم اگر کسی برای استعفای آقای منتظری موافق است بگوید. ما گفتگو کردیم. قرار گذاشتیم و زیر برگه امضا کردیم. آقای ابراهیم ابوترابی هم گفته بود من با شما کاملا همکاری می کنم. ما قرار گذاشتیم استعفای آقای منتظری را نپذیریم ولی فردا آقای طرقی به استعفای آقای منتظری رای موافق داد. بعد هم تلفنش را خاموش کرد و به خانه رفت. ما دنبال این بودیم بدانیم چرا به ما گفته رای مخالف می دهد ولی بعد رایش طور دیگری شد تا ما تصمیم دیگری بگیریم.
بعد با او صحبت کردیم آقای طرقی قسم خورد و گفت اگر من به استعفای آقای منتظری رای داده باشم فلان بلا سرم بیاید. بعد دیدیم اینطور نیست و طور دیگری عمل کرده.

ممکن است درباره لیست ائتلاف شهر پویا چنین اتفاقی بیفتد؟
ما ۲ ماه روی لیست ائتلاف شهر پویا کار کردیم. کسی بود می آمد می گفت من می خواهم اشتغالزایی کنم. فهمیدیم او به درد شورای شهر نمی خورد. در نهایت ما با متخصصانی که داشتیم لیست را بستیم. همه میثاق نامه ای امضا کرده و برنامه هایشان را نوشته اند. ائتلاف شهر پویا از برخی کارهای غیرتخصصی در شهر جلوگیری خواهند کرد. بالاخره باید فراکسیونی در شورای شهر عمل کنند.

اگر اعضای لیست شما وارد ائتلاف‌های دیگر شوند چه کاری خواهید کرد؟
بحث دولیستی بودن را از اعضای شهر پویا تضمین گرفتیم. نباید آنها تعهدی به کس دیگری بدهند. واقعیت امر این است که من درباره امضایی که پای لیست می کنم حساسیت دارم. درباره دوره قبل هم تعهد داشتم. برای اولین بار است می گویم تنها من و آقای پوراسماعیلی به آقای منتظری رای ندادیم. بقیه به ایشان رای دادند. من حواسم بود با چه جریانی بالا آمدم. من حتی گفتم اگر در لیست امید نباشم انصراف می دهم و برای این لیست پوستر می چسبانم. دوستان ائتلاف شهر پویا اگر در ائتلاف دیگری باشند حتی اگر شده شب انتخابات بیانیه می دهیم که از آنها حمایت نمی کنیم. اگر یک نفر از ما در شورا رفت، همان یک نفر باید به مردم جواب بدهد.

همانطور که اعضای ائتلاف امید توضیح دادند؟
عرض کردم درباره عملکرد آقای حجتی و طرقی هیچ جوابی برای مردم نداشتیم چون هر قدر هم با این بزرگواران جلسه می گذاشتیم و می خواستیم به لیست وفادار باشند، ناامیدمان کردند. روزی من و آقای منتظری روبروی در شورای شهر ایستاده بودیم. به آقای حجتی گفتیم شما می گویید نیمی از آرای من متعلق به ائتلاف امید است و نیمی دیگر مال خودم است. شما درباره شهردار به آقای منتظری رای دادید. بیا به جبران نیمی از رای هایت، حالا درباره رییس شورای شهر به آقای پوراسماعیلی رای بده. ایشان گفت نه من صلاح نمی دانم. حالا سال دیگر انشالله یک کاریش می کنیم. سال بعدی شد به آقای حجتی گفتیم الوعده وفا بیا رای بده، گفت نه من صلاح نمی دانم!

درباره اقدامات جالب شورای پنجم هم توضیح می‌دهید؟
ما دو کار غیرقانونی دیگر هم کردیم که واقعا نمی دانستیم غیرقانونی است. یکی شارژ کارت رفاهی بود که ۷۰۰-۸۰۰ هزار تومان بود که شهرداری برای ما هم صادر کرده بود. برای ما آش نخورده و دهان سوخته بود. مبلغی واریز می شد و در کارت ما بود ولی خودم نمی دانستم غیرقانونی است. دوستان دیگر هم که پشت سرشان نماز می خواندیم می‌گفتند موضوع قانونی است و این معمولا اتفاقات می افتد. اشتباه من اعتماد به این دوستان بود. در دوره قبل هم ظاهرا از این پولها می دادند. نمی دانم چرا آقای محمد منتظری عضو حقوقدان شورای شهر هم در این باره چیزی نگفت. از ایشان بپرسید چرا چیزی درباره مسایل نگفته است.

دیگر شورای شهر چه کارهای جالبی کرده؟
کار بعدی حق لباسی بود که سالانه یکی دو میلیون تومان حق لباس برای پرسنل شهرداری تصویب می کردیم که برای پرسنل شهرداری واریز می شد که همان میزان هم برای ما واریز شد. البته این را برگرداندم چون نهاد نظارتی ورود کرد. اسناد برگرداندن پول را هم نگه داشتم که اگر روزی شما گفتید این پولها چه شد بتوانم پاسخ بدهم. یک مبلغ ۷ میلیون تومانی هم شب عید سال ۹۸ برای ما واریز شد که نمی دانستم چیست. متعجب بودم که چرا به حسابم این مبلغ آمده است. شب عید بود و بانکها تعطیل بود و نمی دانستم چرا این مبلغ واریز شده. بعد که تعطیلات رد شد رفتم پرسیدم و گفتند این مبلغ را شهردار وقت واریز کرده که من آن را هم برگرداندم و فیش دارم وجه را برگرداندم. الان خدا را شکر دوره ام که تمام می شود می توانم سرم را بالا بگیرم به جز حق الجلسات هیچ چیز اضافی از شورا نگرفته ام.

  • نویسنده : تیتر یک