به گزارش تیتر یک نجف‌آباد، سپاه پاسداران نجف آباد در دوم اریبهشت به مناسبت سالروز تاسیس سپاه بیانیه‌ای منتشر کرد . در این بیانیه آمده است :‌ بسم الله الرحمن الرحیم «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُم» (۶۰/انفال) ‏سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد […]

به گزارش تیتر یک نجف‌آباد، سپاه پاسداران نجف آباد در دوم اریبهشت به مناسبت سالروز تاسیس سپاه بیانیه‌ای منتشر کرد .


در این بیانیه آمده است :‌

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُم» (۶۰/انفال)

‏سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد منبعث از ایدئولوژی اسلام ناب است و  ریشه  در  توحید و ولایت دارد.  بر اساس دستور قرآنی « وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ» شکل یافته و  با امید به بشارت « إِنَّ الَّذِينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا» ادامه حیات می دهد. این مشی توحیدی و ولایی و آن خط قوت افزایی و مقاومت، از سپاه قلعه حصینی پدید آورده است که در آن دیدبانی و نگهبانی و دفاع نظامی و فرهنگی توأمان اتفاق می افتد. فصل تمایز سپاه از ارتش های دنیا، مردمی بودن سپاه است. مردم به گاه حوادث و پیش آمدها سپاه را دست یافتنی و در کنار خود می بینند و سپاه در عرصه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از بازوی مردمی بهره مند است.   اکنون که در  دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی قرار گرفته ایم و با پشت سرگذاشتن فراز و نشیب های گوناگون و تکیه به انبوه تجربیات و شناخت ها گام دوم انقلاب را برمی داریم، تحقق تمدن نوین اسلامی را از هر زمان دیگر نزدیک تر می دانیم. به تجربه ثابت شده است که نسل امروز سپاه پاسداران خلف صالحی برای نسل دیروز است و مصمم است که شاه راه منتهی به سرزمین رؤیت خورشید ولایت عظما را بپیماید. تدین و معنویت و رشادت و بصیرت حججی های امروز سپاه یادآور مناجات و ولایت مداری و شجاعت و زمان شناسی های همت ها و کاظمی ها و خرازی های دیروز سپاه است. نسل امروز سپاه در سایه ی هدایت مردانی چون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که ذخیره ای گران بها و میراثی گران قدر از نسل دیروز بود به خوبی گنج های اخلاقی و رفتاری را دریافتند و جوشش و پیشروندگی سپاه را حفظ کرده اند تا جایی که امام خامنه ای عزیز  مهر تأیید بر آن زدند و فرمودند: «صد در صد از سپاه راضی هستم». ادامه آن کلام شریف که فرمود: «اما قانع نیستم»، خود حکمتی دیگر بود تا این نسل شیفته ولایت را در این مسیر پیشروندگی مصمم و پرتلاش نگه دارد.

سپاه امروز در عرصه علوم و تجهیزات نظامی، تکنولوژی های به روز پهپادی و راداری و پدافندی ابرقدرت های لاف زن را زمین گیر می کند و پهپادهای فوق مدرن صدها میلیون دلاری را در ارتفاع پنجاه هزار پایی رهگیری و منهدم می سازد و با موشک های بالستیک نقطه زن ، سامانه های پر تمطراق پدافندی پاتریوت را به سخره می گیرد و قدرت پوشالی آمریکا را بعد از دهها سال هیمنه جهانی برهمه گان هویدا می سازد. در عرصه دفاعی، جان خود را سپر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی کشور کرده است و مرزهای خاکی و آبی کشور را از لوث اشرار و منافقین پاک می کند. در عرصه منطقه ای سیاست های خبیثانه اقتابوس استکبار را برای تسلط همه جانبه بر غرب آسیا و ازبین بردن محور مقاومت به اضمحلال کشیده است. در عرصه فرهنگی همچون نهادی تمام فرهنگی، تمام قد در احیای فرهنگ ناب اسلامی ایرانی می کوشد و فرزندان این مرز و بوم را با استعانت از بازوی بسیج مستضعفین در مسیر رشد و تعالی فرهنگ ناب هدایت می کند. در عرصه عمران و آبادی همچون یک نهاد تمام اجرایی در زلزله و سیل و بلیات طبیعی بازو در بازوی دولت ها می نهد و از لحظه امداد و نجات تا لحظه آبادگری و اسکان در کنار مردمان هم وطن خود می ماند. در عرصه اقتصادی با بکار گیری توان مهندسی و تجهیزاتی بومی، ابرسازه های نفتی و پتروشیمی همچون ستاره خلیج فارس را طراحی و اجرا می کند و تولید بنزین را به نصاب خودکفایی می رساند. امروز نیز در عرصه سلامت و مبارزه با ویروس منحوس کرونا بر خود فرض کرده تا ریشه کن شدن آن در سطوح پیشگیری و ضدعفونی و بیمارستانی و درمانی و نیز خدماتی، وزارت بهداشت و درمان را یاری کند و مردم نجیب و متدین ایران عزیز را تا سرمنزل آرامش و سلامت بدرقه کند.

توجه به این نکته لازم است که انسجام و همدلی حاکم بر جامعه اسلامی ایران و ارتباط وثیق بین حاکمیت و مردم در تحت هدایت های حکیمانه ولی فقیه باعث شده است که در برهه های مختلف و حوادث گوناگون، نجات و سربلندی نصیب مردم و حاکمیت شود. مقایسه آماری مبتلایان و متوفیان به کرونا در ایران و کشورهای غربی و همچنین مقایسه شرایط اجتماعی و اقتصادی ناشی از این بیماری در جامعه اسلامی ایران و غرب به خوبی گویای این مطلب است که فرهنگ اسلامی ایرانی ملت شریف و در میدان بودن نهادهای انقلابی در مهار عواقب و توابع این بیماری در شرایط اقتصادی حاکم و تحریم شدید می تواند ایران را در موقعیتی بسیار برتر و بالاتر از کشورهای برخوردار چون دولت های اروپایی و آمریکا قرار دهد.

حال در آستانه ماه مبارک رمضان، موضوع کمک مؤمنانه، تلاشی فراگیر و مجاهدانه از تمام دستگاه های دولتی و نهادهای مردمی می طلبد تا بار دیگر نقطه ای روشن از فرهنگ دینی بیافرینیم و  بارقه امید و شادی را در چشمان هم وطنان آسیب دیده از بروز بیماری کوید ۱۹ شاهد باشیم. بی شک انسجام نهادهای انقلابی و رحمت و محبت مردم نسبت به همدیگر زمینه ساز نگاه رحیمانه خداوند سبحان بر مردم مؤمن ایران زمین خواهد بود و رفع و دفع این بلیه ی فراگیر را از سر ملت شریف ایران درپی خواهد داشت. سپاه پاسداران نیز در مسیر این مواسات و همدلی مؤمنانه یاور مردم عزیز خواهد بود. والسلام علیکم

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه نجف آباد