به گزارش تیتر یک نجف‌آباد نشست خبری سرهنگ محمد حسین باباکلانی، فرمانده انتظامی نجف‌آباد صبح امروز(۲۴ فروردین) در آموزش و پرورش نجف‌آباد برگزار شد. هر چند سوالات بسیاری از نحوه تعطیلی واحدهای صنفی ،کمپین «درخانه بمانیم» و سختگیری‌های عبور و مرور از یک سو و از سویی دیگر آنچه که دیروز و امروز از شلوغی ، ترافیک و ازدحام جمعیت در سطح شهر شاهد آن هستیم، در اذهان عمومی وجود دارد و شاید جایی برای پرسش از فردی همچون فرمانده نیروی انتظامی در این خصوص نباشد، اما باز هم سیل سوالات در اینباره از سوی خبرنگاران مطرح می شود که با لبخند جناب سرهنگ همراه است و تنها یک توضیح کوتاه و مختصر : مجری تصمیمات ستاد کرونا در شهرستان و به تبع آن در ستاد استان و کشور هستیم. متخصص تصمیم گیری در این موضوع نیستیم . اینکه بسیاری در همه امور نظر بدهند و اظهار فیض بکنند اشکالاتی به وجود می آورد. در رابطه با تعطیل کردن و بستن راه ها هر چند نیمچه تجربه‌ای کسب کرده باشیم در این قضیه صاحب نظر نیستیم و طبعا اظهار نظری نمی کنیم. اما هر جا دوستان سیاستمدار اراده کننده در کنارشان هستیم.

به گزارش تیتر یک نجف‌آباد نشست خبری سرهنگ محمد حسین باباکلانی، فرمانده انتظامی نجف‌آباد صبح امروز(۲۴ فروردین) در آموزش و پرورش نجف‌آباد برگزار شد. هر چند سوالات بسیاری از نحوه تعطیلی واحدهای صنفی ،کمپین «درخانه بمانیم» و سختگیری‌های عبور و مرور از یک سو و از سویی دیگر آنچه که دیروز و امروز از شلوغی ، ترافیک و ازدحام جمعیت در سطح شهر شاهد آن هستیم، در اذهان عمومی وجود دارد و شاید محلی برای پرسش از فردی همچون فرمانده نیروی انتظامی در این خصوص نباشد، اما باز هم سیل سوالات در اینباره از سوی خبرنگاران مطرح می شود که با لبخند جناب سرهنگ همراه است و تنها یک توضیح کوتاه و مختصر : مجری تصمیمات ستاد کرونا در شهرستان و به تبع آن در ستاد استان و کشور هستیم. متخصص تصمیم گیری در این موضوع نیستیم .  اینکه بسیاری در همه امور نظر بدهند و اظهار فیض بکنند اشکالاتی به وجود می آورد. در رابطه با تعطیل کردن و بستن راه ها هر چند نیمچه تجربه‌ای کسب کرده باشیم در این قضیه صاحب نظر نیستیم و طبعا اظهار نظری نمی کنیم. اما هر جا دوستان سیاستمدار اراده کننده در کنارشان هستیم.


رصد و کنترل ۴۶ نقطه از نجف آباد

سرهنگ باباکلانی، فرمانده انتظامی نجف‌آباد با اظهار اینکه از شروع شیوع این بیماری نیروی انتظامی در قالب همکاری در بخش‌های غربالگری، کنترل و پایش به صورت ویژه در کنار کلیه اعضای ستاد همراه بوده و هم اکنون نیز ۷ ایستگاه کنترل به صورت مداوم در حال انجام وظیفه هستند، گفت : در ایام طرح فاصله گذاری اجتماعی ۴۶ نقطه توسط همکاران رصد و کنترل می‌شد که افراد غیر بومی و اشخاصی که توجیهی برای حضورشان در نجف‌آباد وجود نداشت به مبدا بازگردانده شدند و از ورودشان به نجف آباد جلوگیری شد. هر چند با اعتراضاتی از سوی مردمی که بومی نبودند و قصد ورود به نجف‌آباد داشتند، مواجه می شدیم .

این مقام انتظامی ضمن اعلام رسانی در خصوص به کارگیری ۱۲۱ هزار و ۴۰۰ ساعت نیرو در این ایام گفت : همه همکاران نیروی انتظامی در کل سال مشغول به انجام وظیفه هستند و غیر از تصمیم ستاد مرکزی که واحدهای شماره‌گذاری را تعطیل کرد، همچون گذشته کلیه بخش‌ها در نیروی‌ انتظامی نجف‌آباد فعالیتی دوچندان داشت.

۱۲۸ واحد صنفی ‍پلمپ شدند

فرمانده انتظامی نجف آباد در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن اظهار اینکه باید از همراهی کسبه محترم نجف‌آباد در پیشگامی و همکاری در تعطیلی واحدهای صنفی به منظور شکستن زنجیره ابتلا ویروس تشکر و قدردانی کرد ، افزود : بر حسب دستورات دادستان نجف‌آباد و تصمیمات ستاد مقابله با کرونای شهرستان ۱۲۸ واحد صنفی به تشخیص عزیزان شبکه بهداشت و درمان پلمپ شدند و از ادامه فعالیتشان جلوگیری شد. همچنین دراین ایام ۸ هزار و ۲۰۰ ساعت نظارت بر روی صنوف توسط همکارانم در نیروی انتظامی انجام شده است.

۹۳۵ جریمه نیم میلیون تومانی برای متخلفان

سرهنگ باباکلانی ضمن اعلام اینکه در ایام چهار روزه محدودیت رفت آمد و شد ، حدود ۱۰ هزار خودرو از مبادی ووردی نجف آباد به خارج از شهر و مبداشان بازگردانده شده، گفت : حسب دستورات ستاد در ایام ۱۲ و ۱۳ نوروز و همچنین ۲۱ و ۲۲  فروردین در مجموع ۹۳۵ مورد جریمه نیم میلیون تومانی اعمال شد که در همین رابطه ۳۲ دستگاه خودرو هم به پارکینگ منتقل شدند .

برخورد با شایعه سازان فضای مجازی

مقام ارشد انتظامی نجف آباد در ادامه نشست به بیان برخوردهای انتظامی صورت گرفته در نجف‌آباد پرداخت و گفت : در ایامی که مردم نیاز به آرامش فکری و روحی داشتند، پلیس فتای نجف‌آباد با شناسایی ۹ مورد از اشخاصی که قصد ایجاد ناامنی با ایجاد شایعات در فضای مجازی را داشتند برخورد کرد و همچنین ۲ کارگاه که متولی آن‌ها از ابتاع خارجی بودند که مبادرت به تولید ماسک‌های غیر بهداشتی می کردند هم پلمپ شدند.

کشف محموله ۱۰۰ لیتری الکل از یکی از محورهای مواصلاتی نجف‌آباد با یکی از استان‌های همجوار و کشف و ضبط ۳۸۰۰ ژل ضد عفونی احتکار شده  نیز از دیگر کشفیات نیروی انتظامی نجف‌آباد در دوران کرونایی بود که در این نشست عنوان شد .

هیچ مورد ابتلایی از پرسنل نیروی انتظامی نجف‌آباد گزارش نشده

سرهنگ باباکلانی ضمن تشکر از بهداری ناجا گفت : در این ایام چند مورد مشکوک از پرسنل ناجا گزارش شده بود که خوشبختانه تا به امروز هیچ مورد مثبت کرونا در بین پرسنل نیروی انتظامی نجف‌آباد وجود نداشته است.

پالایش زندان نجف‌آباد تاثیری در رشد جرائم نداشته

فرمانده انتظامی نجف‌آباد ضمن شرح  چگونگی اجرای دستور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه نجف آباد افزود : این دستور باعث پالایش زندانیانی شد که جرم‌های بزرگی مرتکب نشده بودند که همین موضوع در نجف‌آباد باعث رضایتمندی خانواده زندانیان شد و از طرفی هم حجم کمتر زندانیان مشکلات مربوط به عبور و مرور ملاقات‌ها را کاهش می داد و از طرف دیگر هم به کنترل بیماری و ضد عفونی کردن زندان کمک بسیاری کرده بود و  در کل در مجموعه نیروی انتظامی نجف‌آباد می شود گفت که آزادی این قشر از زندانیان تاثیری بسزایی در رشد آمار جرائم در مدت مشابه سال گذشته نداشته است.


با تیتر یک همراه باشید.
https://t.me/titreyeknajafabad

http://titreyek.news

  • نویسنده : تیتر یک