بسیاری از شهروندان معتقدند کرونا در این روزها محکی بر توانایی مدیریت برخی مسئولان شهرستان است. ضعف مدیریتی که به اذعان برخی فعالان اجتماعی و سیاسی در روزهای ناآرام آبان ماه پارسال زیر سئوال رفت، این روزها با تنگ شدن نفس شهر بیشتر از پیش خودنمایی می کند. این طیف از فعالان معتقدند یدک کشیدن […]

بسیاری از شهروندان معتقدند کرونا در این روزها محکی بر توانایی مدیریت برخی مسئولان شهرستان است.
ضعف مدیریتی که به اذعان برخی فعالان اجتماعی و سیاسی در روزهای ناآرام آبان ماه پارسال زیر سئوال رفت، این روزها با تنگ شدن نفس شهر بیشتر از پیش خودنمایی می کند.

این طیف از فعالان معتقدند یدک کشیدن عناوین دهان پرکن برای یک فرد در جایگاه مسئولیتی نمی تواند نشان وجاهت و مقبولیت باشد و ورود میدانی برخی مسئولان در این روزهایی کرونایی برگی برنده خواهد بود تا مهر تاییدی بر توانایی آن ها برای روبرو شدن با بحران باشد.

این فعالان اجتماعی و سیاسی بر این عقیده اند چگونه است که فرماندار شهرستانی که مرزهای مشترک آن با نجف آباد بزرگ در نقطه غربی پیداست بی غرور و تکبر، موجرین را برای نگرفتن اجاره حداقل دو ماهه از مستاجران کاسب تشویق می کند ولی مسئولی که عناوین پرطمطراقی چون معاونت استاندار را یدک می کشند هنوز حاضر نشده برای ایجاد همدلی در مسیر مبارزه با کرونا تقاضایی از شهروندان داشته باشند.

به نظر می رسد درخواست استمداد و یاری، برخلاف مردمی که نشان داده اند حاضرند همپای همدیگر در مسیر مبارزه با ویروس بدیمن چینی از هیچ لطف و مرحمتی دریغ نکنند در طبع این مسئولان نهادینه نیست و برای اینگونه افراد حفظ پرستیژ را بر هر مطلب دیگری حتی اگر پای معیشت هزاران کاسب مستاجر در میان باشد ترجیح می دهند.

مرور و یادآوری حواشی تلخ آبان ماه پارسال و نحوه مدیریت آن روزهای سیاه و عدم حضور مسئول پاسخگو با گره خوردن این روزهای کرونایی، ضعف مدیریت عالی دولتی شهرستان را در این شرایط سخت بیشتر آشکار کرده.

بسیاری معتقدند باید فکری به حال مرد اول سیاست گذار دولت این روزهای سخت نجف آباد بزرگ کرد و شهرستانی که هنوز پیشگامی اش را همانند روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی در کشور حفظ کرده در این روزهای سخت، محتاج فردی است که با تکیه بر کرسی مسئولیت همپای مردم خطه ایثار و شهادت گام بردارد و با یکدست کردن ظرفیت مردمی که نمی خواهند نفس زندگی و وضعیت معیشتشان را کرونا بیش از این بگیرد، مرد میدان این مبارزه نفس گیر باشد.

  • نویسنده : تیتر یک