به گزارش تیتر یک حجت السلام یزدانبخش قاسمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی نجف‌آباد با تاکید بر مصوبات ستاد مرکزی پیشگیری از کرونا و تاکیدات رهبر انقلاب در زمینه جلوگیری ازانتشار ویروس کرونا گفت : هیئت های مذهبی و مساجد امسال برنامه ای به صورت رسمی برگزار نکنند و اگر هیئت یا مسجدی تخلف کند حتما از […]


به گزارش تیتر یک حجت السلام یزدانبخش قاسمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی نجف‌آباد با تاکید بر مصوبات ستاد مرکزی پیشگیری از کرونا و تاکیدات رهبر انقلاب در زمینه جلوگیری ازانتشار ویروس کرونا گفت : هیئت های مذهبی و مساجد امسال برنامه ای به صورت رسمی برگزار نکنند و اگر هیئت یا مسجدی تخلف کند حتما از طرف مراجع قانونی (نیروی انتظامی) با آن ها برخورد می شود و هیئت هایی که به صورت غیر مجاز اقدام به اجرای برنامه کنند از سوی نیروی انتظامی و دادستان با آن ها برخورد می شود، چون حفظ سلامتی مردم برای همه ما بسیار مهم است و هدف ما حفظ سلامتی جامعه است.


او افزود: آذین بندی جلو درب مسجد و هیئت اشکالی ندارد و آنچه که مسئله ساز است تجمع و پخش نذورات که منجر به تجمع می شود است که مردم میتوانند خالصانه نذورات و بسته های معیشتی را بدون تجمع درب خانه ها توزیع کنند.


حجت الاسلام قاسمی با تاکید به برگزاری احیای خانگی شب نیمه شعبان فزود: در سیره اهل بیت علیهم السلام که خود را ملزم می دانستند چهار شب را در طول سال احیا بگیرند و یکی از آنها شب  نیمه شعبان بوده است. در روایتی از امیر المومنین علیه السلام آمده است که شب نیمه شعبان  شبی است که روزی ها و عجل‌ها و آنچه در سال اتفاق می افتد مشخص می شود. گویا شب  نیمه شعبان و احیای این شب، پله پیشرفت برای شب‌های قدر است.
او در پایان با اشاره به اعمال وارد شده در شب نیمه شعبان گفت : تفکر، دعا، استغفار، تکبیر، لاالله الا الله، نماز، قرآن و سایر اعمالی که تاکید شده است را میتوان در احیا شب نیمه شعبان  انجام داد.با تیتر یک همراه بمانید.

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : نجف آباد نگار