به گزارش تیتر یک نجف آباد، جلسه ستاد مردمی مبارزه با کرونا صبح امروز ( سه شنبه ۲۷ اسفند ) در محل هلال احمر نجف آباد تشکیل شد. در این جلسه که با حضور ابوالفضل ابوترابی و برخی از مسئولان شهر برگزار شد، آزادبخت رییس آموزشکده فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد گفت: حدود […]

به گزارش تیتر یک نجف آباد، جلسه ستاد مردمی مبارزه با کرونا صبح امروز ( سه شنبه ۲۷ اسفند ) در محل هلال احمر نجف آباد تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور ابوالفضل ابوترابی و برخی از مسئولان شهر برگزار شد، آزادبخت رییس آموزشکده فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد گفت: حدود دو هفته پیش مکاتباتی در مورد آمادگی برای تولید ماسک های بهداشتی و استفاده از ظرفیت آزمایشگاهی با همراهی متخصصان و هنرجویان این مرکز با فرمانداری ویژه نجف آباد داشتیم که متاسفانه تاکنون پاسخی از سوی فرمانداری ویژه نجف آباد برای به کارگیری این ظرفیت وصول نشده. از ستاد مردمی مبارزه با کرونا سپاسگزاریم که بدون فوت وقت برای بهره‌گیری از امکانات این مرکز اعلام آمادگی کرده است.

آزادبخت ادامه داد: مقداری پارچه برای تولید ماسک از شهرستان گلپایگان تهیه شده و قول می دهیم با تامین مواد اولیه مثل پارچه و کش مناسب برای تولید ماسک بهداشتی با همکاری ستاد مردمی مبارزه با کرونا بتوانیم پاسخگوی تامین نیاز ماسک شهرستان باشیم.

او ادامه داد : همچنین متخصصان و همکاران عزیز ما هم در مجموعه آزمایشگاهی مرکز هم آمادگی کامل برای همکاری با ستاد مردمی مبارزه با را دارند.

در ادامه این جلسه دکتر حسن پور، دبیر ستاد مردمی مبارزه با کرونا، از آمادگی برای آماده سازی و توزیع ۲۰ هزار پک ضدعفونی بهداشتی با همکاری دیگر نهادها و همچنین افتتاح حساب دو امضایی در بانک رسالت به منظور جذب کمک های مردمی و تامین هزینه های ستاد مردمی مبارزه کرونا خبر داد.

به نظر می رسد در سومین جلسه رسمی ستاد مردمی مبارزه با کرونا اعضای این ستاد هماهنگ تر عمل می کنند و کاستی های موجود به سرعت در حال شناسایی و بازسازی است.

اما نکته ای که سئوال مهمی را در ذهن اعضای ستاد مردمی مبارزه با کرونا و بسیاری از شهروندان جرقه زده، عدم پیگیری و استفاده از ظرفیت هایی است که از سوی برخی مراکز با فرمانداری ویژه نجف آباد به عنوان عالی ترین مقام دولتی در مورد آن مکاتبه شده و بی توجهی نماینده عالی دولت در این ارتباط است.

طبق اظهارات آزادبخت رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران سمیه نجف آباد اعلام آمادگی این مرکز برای مبارزه با ویروس بدشگون چینی از حدود دو هفته قبل به استحضار عالی ترین مقام دولت در شهرستان رسیده ولی فرماندار ویژه نجف آباد ترجیح داده است این موضوع مسکوت بماند.

چرایی این سهل انگاری یا تعمد از سوی فرماندار ویژه نجف آباد و عدم بهره گیری از ظرفیت این مرکز سئوالی است که باید نماینده عالی دولت به آن در مقابل افکار عمومی پاسخگو باشد.

به عقیده شهروندان و برخی مسئولان عدم در نظر گرفتن توانایی مرکزی که می تواند با تولید خود نیاز شهرستان را به واردات ماسک بهداشتی برای حفظ جان شهروندان منطقه تامین کند مسئله ای نیست که بتوان به راحتی و با چشم پوشی در این برهه حساس از کنار آن گذشت.

به هر حال به نظر می رسد ورود مقام قضایی به این دست مسائل شاید بتواند مرجعی مستدل برای تعیین سهل انگاری یا تعمد در این خصوص باشد تا مشخص شود چه طیفی از مسئولان شهرستان میل و اراده ای برای حفظ جان شهروندان و مبارزه با ویروس کرونا ندارند.

باید دید واکنش مسئولان قضایی شهرستان به ویژه دادستان جوان در این مورد حاد که با احتمال بروز خطر جانی برای شهروندان است چه خواهد بود.

با تیتر یک همراه بمانید.
سهل انگاری یا تعمد مسئولان

  • نویسنده : تیتر یک