به گزارش تیتر یک نجف آباد سرهنگ میثم گوهری آرانی، فرمانده انتظامی نجف آباد در دیداری که با اصحاب رسانه و به مناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی این یگان برگزار شد، ضمن تبیین شعار هفته ناجا با عنوان پلیس هوشمند ، امنیت پایدار به تشریح عملکرد این نیرو در شش ماهه گذشته پرداخت. […]

به گزارش تیتر یک نجف آباد سرهنگ میثم گوهری آرانی، فرمانده انتظامی نجف آباد در دیداری که با اصحاب رسانه و به مناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی این یگان برگزار شد، ضمن تبیین شعار هفته ناجا با عنوان پلیس هوشمند ، امنیت پایدار به تشریح عملکرد این نیرو در شش ماهه گذشته پرداخت.

سرهنگ گوهری ضمن بیان اینکه بیشترین جرائم واقع شده به سمت فضای مجازی رفته و همچنان که تکنولوژی پیشرفته شده جرایم و کشفیات آن نیز پیچیده شده است گفت : رصد فضای مجازی با جدیت تمام توسط پلیس فتا صورت می گیرد و در این خصوص فعالیت های خوبی انجام شده، بطوری که با افزایش ۶۸ درصدی پرونده ها و ۲۹ درصدی افزایش کشف و دستگیری متهمین مربوط به آن بوده ایم .

او افزود: حدود ۷۵ درصد تماس‌های تلفنی با نیروی انتظامی  شهرستان عملیاتی و مابقی مشاوره ای بوده است و در نظر سنجی های صورت گرفته اعتماد شهروندان عزیز به پلیس ۸ درصد افزایش یافته است. همچنین ۳۰ درصد کاهش انتقادات و ۱۰۰ درصد کاهش شکایت از پلیس را از ابتدای سال تا کنون داشته ایم.

این مقام انتظامی ضمن تاکید بر اینکه آموزش همگانی شهروندان در خصوص پیشگیری از جرائم و اقدامات سلبی و مقابله ای با قانون شکنان در قالب اجرای طرح های امنیت محله محور در دستور کار پلیس قرار دارد، ادامه داد: برخورد با اراذل و اوباش و خرده فروشان مواد مخدر، کشف اموال مسروقه ، افزایش سرکشی از اصناف متخلف با همکاری سایر ادارات، دستگیری باند متجاوزان به عنف و مسلحانه  که به  ۱۴ فقره سرقت اعتراف کردند، دستگیری باند سارقین ماینر به ارزش تقریبی شش میلیارد تومان ، دستگیری باند سارقین باغات با ۵۳فقره کشف از دیگر اقدامات همکارانم در این مدت از سال بوده است.

سرهنگ گوهری ارانی در پایان گفت : ۳۳ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته ایم و در ۶ ماه گذشته ۵۴ درصد افزایش دستگیری سارقین احشام بوده است.   همچنین در خصوص کشف سلاح و مهمات جنگی نسبت به سال گذشته ۸درصد افزایش کشف و سلاح شکاری غیر مجاز ۱۳ درصد افزایش کشف داشته ایم سرهنگ میثم گوهری آرانی با اشاره به شعار هفته ناجا بیان داشت رویکرد هوشمند سازی کشف جرم و ارائه خدمات انتظامی و راهور بصورت هوشمند در دستور کار جدی پلیس است.

 این مقام انتظامی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مردم عزیز و ولایت مدار و شهید پرور نجف آباد  و سایر ادارات و اعضای شورای تامین به جهت همکاری های خوب آنان با خادمین خود در پلیس و ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان مشارکت مردمی در انتظام بخشی را بسیار مهم برشمرد و خواهان استمرار این مهم گردید.

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک نجف‌آباد