به گزارش تیتر یک، همزمان با سالروز شهادت جانسوز امام رئوف، دومین کرسی ملی قرائت رضوی در شهرستان نجف آباد و در جوار مزار پرفیض شهیدان این شهر و یادمان شهید محسن حججی، برگزار شد. در این مراسم پرفیض که با حضور هزاران تن از عاشقان امامت و فعالان حوزه قرائت قرآن همراه بود، ۴ […]

به گزارش تیتر یک، همزمان با سالروز شهادت جانسوز امام رئوف، دومین کرسی ملی قرائت رضوی در شهرستان نجف آباد و در جوار مزار پرفیض شهیدان این شهر و یادمان شهید محسن حججی، برگزار شد.

در این مراسم پرفیض که با حضور هزاران تن از عاشقان امامت و فعالان حوزه قرائت قرآن همراه بود، ۴ تن از قاریان برجسته بین المللی به قرائت قرآن پرداختند. حامد علیزاده، مسعود نیک دستی، از قاریان بین المللی قرآن، به همراه موسی معتمدی حافظ بین المللی قرآن و قاری نوجوان، محمدجواد توکلی ضمن قرائت آیاتی از قرآن کریم، حضار را به فیض رساندند.

در مراسم جانبی این مراسم که با پخش مستقیم از صدا و سیمای مرکز اصفهان و شبکه ملی قرآن همراه بود، برخی فعالان حوزه قرآن و عترت، نمایشگاهی از دستاوردهای خود در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی برگزار کردند.

رییس سازمان تبلیغات نجف آباد درباره این نمایشگاه گفت: از ابتدا قرار بود ۸ غرفه به نیت امام رضا در این نمایشگاه تشکیل شود ولی بعدا با توجه به استقبال زیادی که شد، تعداد غرفه ها به ۱۲ فقره افزایش یافت.

حجت الاسلام یزدانبخش قاسمی، افزود: جای خوشحالی است مراسمی از حرم مطهر رضوی در شهرستانها اجرا می شود و آنچه باعث شد بین مناطق مختلف کشور، شهرستان نجف آباد برای این منظور انتخاب می شود برکت وجود شهدا به خصوص شهید بزرگوار محسن حججی است.

او در ادامه گفت: این نمایشگاه با ۱۲ غرفه فرهنگی و قرآنی با حضور فعالان این عرصه، با استقبال پرشور مردم شهیدپرور نجف آباد همراه شد. غرفه هایی از جمله غرفه آشنایی کودکان با قرآن به عنوان «کبوترانه» به همراه غرفه های پاسخگویی به مسایل شرعی از سوی روحانیون معزز و واکسیناسیون کرونا با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد با استقبال شهروندان برگزار شد.

دومین کرسی ملی قرائت رضوی در شهرستان نجف آباد از بعدازظهر پنجشنبه تا هنگام اذان مغرب ادامه یافت و پس از اقامه نماز جماعت، مراسم پرشور «شام غریبان رضوی» با حضور عاشقان امامت برگزار شد.

گفتنی است اولین کرسی ملی قرائت رضوی سال گذشته و در سالروز شهادت امام رئوف، در جوار مزار شهید قاسم سلیمانی در بهشت زهرای کرمان برگزار شد.

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک نجف آباد