امام جمعه نجف آباد در حاشیه دومین کرسی ملی قرائت رضوی در نجف آباد، گفت: زمانی که مردم به ۲۵۰۰ شهید نجف آباد اهمیت می دهند و به نماینده شهدا شهید محسن حججی عزیز ارادت دارند، فعالیت تزویج قرآن و معارف اهل بیت و عترت بسیار ارزشمند و عزیز است و می تواند باعث آشنایی […]

امام جمعه نجف آباد در حاشیه دومین کرسی ملی قرائت رضوی در نجف آباد، گفت: زمانی که مردم به ۲۵۰۰ شهید نجف آباد اهمیت می دهند و به نماینده شهدا شهید محسن حججی عزیز ارادت دارند، فعالیت تزویج قرآن و معارف اهل بیت و عترت بسیار ارزشمند و عزیز است و می تواند باعث آشنایی بیشتر مردم با شهدا هم شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی با بیان اینکه اصل نیاز بشریت در کل عالم و کشور ما برای عبور از مشکلات، قرآن و عترت است، گفت: اگر می خواهیم مصداق «اشداءعلی الکفار و رحماء بینهم» باشیم، راه آن آشنایی بیشتر با قرآن و عترت است. قرآن و عترت ما را با قوت و قدرت در مقابل بدی ها، ظالمان و قدرتهای بزرگ کمک می کند و هم ما را با همدیگر مهربان می کند که وحدتمان بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در نجف آباد افزود: مشکل ما این است که نسل جوان ما کمتر انس با این منبع نورانی الهی دارند و ما اگر در ماههای محرم و صفر، دو ماه برای اهل بیت اشک ریختیم و معارف این بزرگوران را بیان کردیم، ولی برای وصل شدن به بی نهایت باید به قرائت، حفظ، تلاوت و معارف قرآن بیشتر اهمیت دهیم.

حسناتی با بیان این که برگزاری دومین کرسی ملی قرائت رضوی، جرقه و فعالیت بسیار ارزشمندی برای جوانان و نوجوانانی که اهل قرآن هستند، گفت: اگر شهدا حضور مادی بین ما داشتند کما اینکه بین ما حضور معنوی دارند، قطعا فعالیتهای قرآنی انجام می دادند. ما باید راه شهدا را ادامه دهیم که راه شهدا همین آشنایی با قرآن و عترت است که از همدیگر جدا نیستند.

گفتنی است همزمان با سالروز شهادت جانسوز امام رئوف، دومین کرسی ملی قرائت رضوی در شهرستان نجف آباد و در جوار مزار پرفیض شهیدان این شهر و یادمان شهید محسن حججی، برگزار شد.

در این مراسم پرفیض که با حضور هزاران تن از عاشقان امامت و فعالان حوزه قرائت قرآن همراه بود، ۴ تن از قاریان برجسته بین المللی به قرائت قرآن پرداختند و پس از اقامه نماز جماعت، مراسم پرشور «شام غریبان رضوی» با حضور عاشقان امامت برگزار شد.

شهیدان در کرسی ملی قرائت رضوی

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک