صبح امروز (پنجشنبه ۳ تیرماه) نشست خبری دستگاه قضایی شهرستان نجف‌آباد به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور احمد براتی، رییس دادگستری و علی زارع نوری، دادستان نجف آباد با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش تیتر یک نجف‌آباد، در این نشست رییس دادگستری نجف آباد ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و تشکر از […]

صبح امروز (پنجشنبه ۳ تیرماه) نشست خبری دستگاه قضایی شهرستان نجف‌آباد به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور احمد براتی، رییس دادگستری و علی زارع نوری، دادستان نجف آباد با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تیتر یک نجف‌آباد، در این نشست رییس دادگستری نجف آباد ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و تشکر از شهروندان برای خلق حماسه در انتخابات گفت: از تیرماه ۹۷ تا ۹۸ در حدود ۷۲ هزار پرونده در دادگستری نجف آباد رسیدگی شده است و از سال ۹۸ تا ۹۹ این میزان به ۸۵ هزار پرونده افزایش پیدا کرده است. با این که تعداد کارمندان و نیروهای این مجموعه ثابت مانده است تعداد پرونده های رسیدگی شده از تیرماه ۹۹ تا ۱۴۰۰ به بیش از ۱۰۶ هزار مورد رسیده که این افزایش نشان دهنده کار پرحجم و طاقت فرسای کارکنان این مجموعه است که باید از آن ها تشکر کنیم.

او افزود: ورودی شعب حقوقی دادگستری نجف‌آباد به طور میانگین ماهیانه ۱۷۴ پرونده، برای شعب کیفری ۲۰۳ مورد و برای شعب دادیاری ۲۱۳ پرونده در ماه است.

رئیس دادگستری نجف‌آباد در پایان افزود: از ۳۲۰ هزار جمعیت شهرستان تنها ۱۰۵ هزار نفر در سامانه ثنا اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند، که از شهروندان تقاضا داریم فرآیند ثبت نام خود را در سامانه ثنا هر چه زودتر تکمیل کنند.

در ادامه نشست علی زارع نوری دادستان نجف آباد با اشاره به اینکه در راستای سند تحول قضایی، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و تکریم ارباب رجوع و پرسنل زحمتکش در دستور کار قرار دارد، گفت: از حماسه حضور شهروندان نجف آبادی در انتخابات متشکریم و به منتخبان مردم در شوراها تبریک عرض می کنیم و این تذکر واجب را به این عزیزان گوشزد می کنیم که در نظر داشته باشند که این انتخاب از سوی مردم امانت بزرگی است که به آن ها سپرده شده و در رعایت این امانت نهایت دقت را داشته باشند.

او در ادامه با اشاره به این که مسئله خاصی در انتخابات به وجود نیامد، گفت: درب اتاق دادستانی روزهای دوشنبه از ساعت ۳۰ / ۸ تا ۳۰ / ۱۳ به روی مزدم باز است و شهروندان می توانند بدون واسطه با بنده دیدار داشته باشند.

دادستان جوان نجف آباد در پایان سخنانش گفت: این ظرفیت وجود دارد که هر کدام از مددجویان ندامتگاه نجف آباد پس از آزادی اگر قصد اشتغال داشته باشند می توانند با معرفی از سوی مراجع قضایی مشغول به کار شوند و در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد.

  • نویسنده : تیتر یک