جمعی از شهروندان شکایتی را علیه مصوبه شورای شهر نجف آباد برای انتخاب فردی فاقد صلاحیت قانونی در شهرداری ثبت و تقدیم دیوان عدالت اداری کردند. به گزارش تیتر یک، شکایت جمعی از شهروندان نجف آبادی علیه مصوبه شماره ۱۲۹ شورای شهر نجف آباد در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۸ در دیوان عدالت اداری ثبت و […]

جمعی از شهروندان شکایتی را علیه مصوبه شورای شهر نجف آباد برای انتخاب فردی فاقد صلاحیت قانونی در شهرداری ثبت و تقدیم دیوان عدالت اداری کردند.

به گزارش تیتر یک، شکایت جمعی از شهروندان نجف آبادی علیه مصوبه شماره ۱۲۹ شورای شهر نجف آباد در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۸ در دیوان عدالت اداری ثبت و تقدیم شد.

طبق این شکایت انتخاب محمد مغزی به عنوان شهردار دارای وجاهت قانونی نیست و باید دیوان عدالت اداری در این باره اظهار نظر کند.

در بخشی از این شکایت آمده است: شورای شهر نجف آباد می تواند کسی را به عنوان شهردار نجف آباد با جمعیتی بیش از ۲۳۵ هزار نفر انتخاب کند که دارای شرایط قانونی از جمله داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در رشته های اعلامی از سوی وزارت کشور است.

در ادامه شکایت آمده است: با این حال اعضای محترم شورای شهر نجف آباد با علم به اینکه در زمان تصویب مصوبه مورد شکایت (۱۹ مرداد ۱۳۹۸) محمد مغزی فاقد مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد است و پس از تصویب این مصوبه با وجود نداشتن شرایط قانونی، مشغول به کار شده و پس از ماهها که از تصدی ایشان به سمت شهرداری گذشته بود، نامبرده گواهینامه مدیریت کسب و کار (MBA) را دریافت و به شورای شهر ارائه داده اند که چنین مدرک و رشته ای نه در لیست مدارک مجاز احراز شرایط قانونی شهرداران در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر وجود دارد و نه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مدرک تحصیلی فوق لیسانس است و تنها گواهینامه ای دال بر طی کردن دوره مدیریت کسب و کار توسط هنرآموز تلقی می شود، لذا مصوبه انتخاب محمد مغزی به عنوان شهردار نجف آباد خلاف ضوابط قانونی انتخاب اشخاص به عنوان سمت شهردار شهر نجف آباد است.

گفتنی است محمد مغزی در مرداد ۹۸ با تصویب شورای شهر نجف آباد به جای شهرداری که برای حضور در انتخابات مجلس استعفا داده بود، مشغول به کار شد و مسعود منتظری شهردار سابق نجف آباد نیز در انتخابات مجلس رد صلاحیت شد.

#انتخاب_مغزی_روی_میز_قاضی

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک