بسیج مهندسین نجف آباد در نامه ای سرگشاده به دکتر خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شرح وضعیت ساختمان فعلی اداره ثبت نجف آباد و مشکلات پیش آمده برای شهروندان پرداخت و از او خواستند که نسبت به بررسی و اصلاح ساختمان اقدام کند. در متن نامه منتشر شده آمده است : […]

بسیج مهندسین نجف آباد در نامه ای سرگشاده به دکتر خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شرح وضعیت ساختمان فعلی اداره ثبت نجف آباد و مشکلات پیش آمده برای شهروندان پرداخت و از او خواستند که نسبت به بررسی و اصلاح ساختمان اقدام کند.

در متن نامه منتشر شده آمده است :

حضور محترم جناب آقای دکتر خداییان معاون محترم رییس قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید، شهرستان نجف آباد با جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر دارای دو بخش، شش شهر و چهارده روستا در استان اصفهان واقع شده است.

 نجف آباد شهر شهیدان است. تعداد ۲۵۰۰ شهید گرانقدر انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافع امنیت و مدافع حرم را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، که رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در باره این شهرستان می فرمایند: ” بنده نیز حقیقتا شهادت می دهم که مردم نجف آباد امتیازی بر بسیاری از مناطق کشور دارند. “

علی ایحال به استحضار می رساند، متاسفانه وضعیت اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان مناسب و در شان مردم نیست و این موجب ایجاد نارضایتی های زیادی از دستگاه قضایی و آن سازمان شده است، در این خصوص موارد ذیل تقدیم حضورتان می گردد

۱) با توجه به بافت سنتی، کشاورزی، تعدد شهرها و روستاهای شهرستان، تعداد املاک فاقد سند رسمی و بالطبع، تعداد مراجعین به این اداره فوق العاده زیاد است. هر چند با تلاش های مسئولین محلی و نماینده مردم در مجلس به تازگی امور ثبت پخش مهردشت مجزا شده ليكن همچنان مشکلات در اداره شهرستان و همچنین بخش مهردشت وجود دارد.

۲) ساختمان فعلی اداره شهرستان، با کاربری مسکونی، فرسوده و با قدمت پنجاه سال می باشد. این ساختمان فرسوده و غیرایمن نه گنجایش بکار گیری کارمندان را دارد و نه امکان پاسخ به مراجعین و مردم را. همچنین افراد مسن و دچار معلولیت جسمی به سختی امکان استفاده از این ساختمان را دارند.

۳) نسبت تعداد کارکنان شاغل در این اداره با توجه به تعداد زیاد پرونده و مراجعین بسیار کم است و حتی جدیدا با تدبیر مدیر کل محترم ثبت اسناد و املاک استان، کارکنان این اداره شیفتی شده اند که همینجا از تدبیر و تلاش مدیر کل محترم ثبت استان آقای بهبهانی، جناب آقای صادقی مدیر محترم اداره ثبت شهرستان و زحمات کارکنان خدوم آن اداره قدردانی می نماییم.

٤) مشکلات ساختمان فعلی و کمبود نیروی انسانی مانع شکل گیری میز خدمت، میز خدمت الکترونیکی و غیر حضوری کردن فرایندهای ثبتی در این اداره شده است که خود باعث کاهش بهره وری و افزایش حضور فیزیکی افراد شده است.

٥) در سالهای اخیر تلاشهایی برای تهاتر ساختمان فعلی اداره با حمایت شورای اسلامی و شهرداری محترم نجف آباد انجام شده لیکن هنوز به سرانجام نرسیده است.

٦) جديدا و مطابق قانون، امور واحد اجرای اسناد رسمی نیز در این اداره انجام می شود که خود باعث افزایش حجم کار در این اداره شده است.

حضرتعالی که خود از مدیران برجسته دستگاه قضایی بوده اید، مستحضر هستید که این موارد با سیاست های قوه قضاييه خصوصأ سند مهم تحول قضایی که به تازگی توسط ریاست محترم قوه قضاییه ابلاغ شده، همچنین بند ۹۷ سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی ٩٤/٤/٤ مقام معظم رهبری در تناقض است.

خواهشمندیم با حسن نظر، دستور فرمایید موارد فوق بررسی و اصلاح گردد امیدواریم دولت و مجلس نیز با افزایش اعتبارات لازم، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را یاری فرمایند

ان شاا…

ومن التوفيق

بسیج مهندسین شهرستان نجف آباد

  • نویسنده : تیتر یک نجف آباد