۲۲ تیتر سال گذشته تیتریک بنا به رسالت رسانه‌ای و درخواست شهروندان نجف آبادی مطلبی درباره ساختمان بلندمرتبه‌ای که در نبش بن‌بست شکوه در خیابان منتظری جاخوش کرده بود، منتشر کرد. یکی از بلندترین ساختمان‌های شهر در بن بستی ۸ متری و نبش خیابان شلوغ منتظری شمالی. دور از انتظار نیست که پس از گذشت […]

۲۲ تیتر سال گذشته تیتریک بنا به رسالت رسانه‌ای و درخواست شهروندان نجف آبادی مطلبی درباره ساختمان بلندمرتبه‌ای که در نبش بن‌بست شکوه در خیابان منتظری جاخوش کرده بود، منتشر کرد. یکی از بلندترین ساختمان‌های شهر در بن بستی ۸ متری و نبش خیابان شلوغ منتظری شمالی.

دور از انتظار نیست که پس از گذشت بیش از یکسال برخی واحدهای این ساختمان به فروش رفته باشند. ولی نکته این جاست که هنوز وضعیت قانونی این ساختمان بلندمرتبه و یا اعلام موضع از سوی نهادهای رسمی روشن نیست.

گفته شده آغاز عملیات احداث این ساختمان در دوران تصدی مسعود منتظری، شهرداری سابق نجف آباد و ابتدای فعالیت شورای پنجم کلید خورده و حداکثر طبقات مجاز برای احداث این ساختمان ۵ سقف تعریف شده بود، ولی آن طور که پیداست این ساختمان در تعداد طبقات بیشتری سر بر آسمان افراشته.

بنا به اطلاع منابع خبری تیتر یک، در سال های قبل نامه‌هایی از سوی شورای پنجم برای  تعیین تکلیف این ساختمان و شفاف سازی مسائل مربوط به پروانه این بلندمرتبه به شهرداری ارسال شده که تا کنون هیچ پاسخی مبنی بر تشریح نکات خواسته شده از سوی شهرداری به شورای اسلامی نجف آباد ارسال نشده است.

طبعا هیچ توضیح درخوری از اعضای پارلمان شهری نجف آباد درباره این موضوع، مانند بسیاری از موضوعات دیگر به افکار عمومی شهروندان نجف‌آبادی ارائه نشده است و نکات مبهم بسیاری در ذهن شهروندان حک شده.

باید دید در پشت پرده احداث این ساختمان که به گفته برخی پرونده آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده چه مسائلی نهفته است که هیچ کدام از منتخبان مردم در شورای پنجم حاضر نیستند به آن بپردازند. آیا با پیگیری و باز شدن برخی نقاط مربوط به پرونده بلندمرتبه بن بست شکوه، افرادی دچار مشکل خواهند شد؟

به نظر می رسد ورود سیستم قضایی شهرستان، به خصوص علی زارع نوری به عنوان مدعی العموم به این پرونده، روشنایی را بر زوایای تاریک و نادیده این نوع اتفاقات را تا حدی روشن کند .

روال صدور پروانه‌های ساخت و پاسخگویی به نهادهای ناظر در شهرداری نجف آباد چگونه است که علی رغم توضیح خواستن منتخبان مردم از پاسخ دادن به آن‌ها طفره می رود؟ آیا می شود با نقض قوانین شهرسازی و  با پرداخت پول جریمه در کمیسیون‌های مختلف قانون را به راحتی دور زد و به هیچ کس پاسخگو نبود؟ چگونه زوج جوانی که با هزاران آمال و آرزو در محلات حاشیه‌ای قطعه زمینی را با هزاران بدهی و وام خریداری می کنند پس از آن با غول صدور پروانه ساختمانی شهرداری روبرو می‌شوند ولی درست در فاصله چندین قدمی بازار شهر و در جلوی چشم همه برج سازان بدون اعتنا به قوانین، آسمانخراش می سازند و از هیچ کس ابایی ندارند؟

باید دید قانونی که به دادستان جوان نجف آباد اجازه داده برای بستن مراکز آلوده کننده ای مثل چاه های زغالی نجف آباد پا در مسیر پلمپ اینگونه مراکز بگذارد، راه را برای احقاق حقوق دیگر شهروندان باز می کند یا هنوز در مهد علم و ایثار عده ای هستند که می‌توانند با ارتباطات ویژه و خارج از ضوابط،  به دور زدن قانون پرداخته و سودهای سرشاری روانه جیب خود و خودی‌ها کنند.

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک