بسمه تعالی از شروع ویروس کرونا اینجانب از نهاد ریاست جمهوری ، وزیران ، نمایندگان مجلس برای حمایت از هنرمندان مظلوم سیرک کشور نامه نگاری کردم ولی متاسفانه هیچ اهمیتی به آن داده نشد.  کار به جایی کشیده شده است که هر لحظه امکان دارد یک به یک از این هنرمندان یا سیرک را کنار […]

بسمه تعالی

از شروع ویروس کرونا اینجانب از نهاد ریاست جمهوری ، وزیران ، نمایندگان مجلس برای حمایت از هنرمندان مظلوم سیرک کشور نامه نگاری کردم ولی متاسفانه هیچ اهمیتی به آن داده نشد.

 کار به جایی کشیده شده است که هر لحظه امکان دارد یک به یک از این هنرمندان یا سیرک را کنار بگذارند یا در کشور دیگری اقامت بگیرند و در آن کشور هنرنمایی کنند.

 مگر ما چند نفر هنرمند سیرک داریم که از این ها هیچ حمایتی نمی شود؟ این ۵۰ قهرمان اگر در هر کشور دیگری بودند همه جوره از اینها حمایت می شد. ولی می دانید در کشور ما وزارت ارشاد به همه هنرمندان مورد نظر به جز سیرک کارت هدیه ۱/۵ میلیون تومانی داد و بسته حمایتی و وام کرونا، ولی حتی یک لیوان آب هم به هنرمندان سیرک ندادند؟

اگر برنامه عصر جدید پربیننده ترین برنامه تلویزیونی شده است یکی از دلایل آن حضور هنرمندان سیرک است ، اگر آرات حسینی به شهرت جهانی رسید بابت این بود که در سیرک امپراطور درخشید.

سیرک امپراطور پتانسیل بالایی در شکوفا کردن هنرمندان سیرک دارد  ولی هیچ حمایتی نمی شود، نمی دانم به چه مسئولی بگویم که به فریاد هنرمندان سیرک برسد.

ریاست محترم جمهور، ستاد ملی کرونا ، وزیر محترم ارشاد ، نمایندگان محترم مجلس خواهشمندم که از این تعداد کم هنرمندان سیرک حمایت کنید چون بعضی از این عزیزان شرمنده زن و بچه و خانواده شدند و هیچ درآمدی طی این ده ماه نداشتند ، تمام امید هنرمندان سیرک به شب عید و تابستان بود که همگی از بین رفت.

مسئول محترم، تا به حال شده است که یک مرتبه شرمنده خانواده شوید؟ ولی هنرمندان سیرک بسیاری را خبر دارم که بخاطر اجاره خانه، کارش به طلاق کشیده شده ، هنرمندی را سراغ دارم که در کشورهای بزرگ اروپایی التماسش را می کنند ولی به خاطر خانواده و عشق به وطنش مانده است و اکنون سرطان گرفته و زندگی اش نابود شده.  بخاطر بی پولی که بیکار شده است ، من خجالت هنرمندانی را می کشم که با سن زیاد پیش من درد و دل می کند که همسرم برای همیشه ترکم کرده چون بیکار شدم. یا هنرمندی که خرج کفن و دفن یکی از عزیزانش را نداشته.

این حرف ها خیلی درد است که با بغض فراوان می گویم. چون شرمنده خیلی از هنرمندان هستم که تا کنون نتوانستم برایشان کاری انجام دهم و امیدوارم که تا تک به تک این هنرمندان از کشور نرفته اند برای یک بار یک مسئول صدای این قشر مظلوم را بشنود تا از این ۵۰ قهرمان هنرمند سیرک کشور حمایت کنند .

بهداد سلطانیان

مدیر سیرک امپراطور

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک