ظهر امروز ( ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ ) خبرنگاران نجف آباد به مناسبت روز خبرنگار میهمان سرهنگ محمد حسین باباکلانی بودند.

ظهر امروز ( ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ ) خبرنگاران نجف آباد به مناسبت روز خبرنگار میهمان سرهنگ محمد حسین باباکلانی، فرمانده انتظامی نجف آباد بودند.

در این نشست صمیمی، سرهنگ باباکلانی ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه نجف آباد و تبریک روز خبرنگار با  اشاره به  تعامل خوب رسانه‌های شهر با مجموعه انتظامی شهرستان در انعکاس به موقع و سریع اخبار و عملکرد خادمان مردم در مجموعه نیروی انتظامی گفت : صمیمانه از زحمت کشان عرصه قلم و رسانه تشکر ‌می‌کنم .

فرمانده انتظامی نجف آباد در این جلسه با ارائه گزارش جامعی از عملکردهای نیروهای تحت فرماندهی خود گفت :‌در حوزه پلیس اطلاعات و امنیت از ابتدای امسال تا کنون حدود ۶۰۰ فقره بررسی و رسیدگی به صدور پروانه کسب انجام شده و ۵ هزار ۵۰۰ مورد نیز ماموریت‌های کنترل و نظارت بر اماکن عمومی بوده است که  90 فقره پلمپ واحدهای صنفی در این نظارت و سرکشی‌ها صورت گرفته که ۷۲ مورد از پلمپ‌های واحدهای صنفی مربوط به ستاد مقابله با کرونا و عدم رعایت های پروتکل های بهداشتی بوده است .

او در ادامه سخنان خود خبر از رسیدگی به رفع مشکلات و صدور  270 فقره مربوط به امور گذرنامه و ۸۰۰ فقره مربوط به حوزه نظام وظیفه داد و گفت :‌ متاسفانه در حوزه مواد مخدر آمار کشفیات این فرماندهی نسبت به سال گذشته حدود ۲ درصد افزایش کشفیات داشته که چیزی حدود ۱۰۰ کیلوگرم می شود، صورت گرفته است و در همین باره نیز ۲ درصد افزایش دستگیری معتادان و ۵۹ درصد افزایش دستگیری فروشندگان مواد مخدر انجام شده است و در سایر موارد هم ۱۰۶۶ عملیات  دستگیری صورت گرفته که در سر جمع، دستگیری‌ها ۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

  • ۲۵۰ ماموریت فوریت های پلیسی در روز / رشد ۲۳۰ درصدی برداشت‌های غیر مجاز اینترنتی

سرهنگ باباکلانی در ادامه گفت :  35 هزار و ۶۷۲ مورد ماموریت پلیس ۱۱۰ از ابتدای سال تا کنون در دستور کار ماموران نیروی انتظامی قرار گرفته است که تقریبا هر روز ۲۵۰  مورد ماموریت‌ فوریت‌های پلیسی توسط همکارانم در نیروی انتظامی نجف آباد رسیدگی می شود که آمار نسبت به مدت مشابه پارسال حکایت از رشد ۱۲ درصدی دارد.

این مقام انتظامی ضمن تاکید بر اینکه بیشترین مراجعان به پلیس فتا شامل مالباختگانی می شود که به صورت غیر مجاز در فضای اینترنتی از حساب‌های بانکی‌شان پول برداشت شده و حدود ۲۳۰ درصد رشد را نشان می دهد افزود : با توجه به اینکه وقوع جرم در فضای مجازی است و از آنجا که شاکی دیر متوجه می شود و دسترسی به مجرم  هم که می تواند در هر نقطه از کشور و یا حتی بیرون از کشور باشد کار را مشکل می کند ولی خوشبختانه همکارانم بیش از ۹۰ درصد پرونده ها را کشف و مجرمین را به مقام قضایی معرفی کرده‌اند.

  • ۱۹۷ سامانه‌ای هم برای تقدیر و تشکر هم برای انتقاد و شکایت

فرمانده انتظامی نجف آباد ضمن گریزی به اینکه متاسفانه فرهنگ تقدیر و تشکر در جامعه کمرنگ تر از انتقاد و شکایت است افزود: از ابتدای امسال تا کنون سامانه تلفنی ۱۹۷ پلیس در نجف آباد با ۱۵۵ مورد انتقاد و ۱۵۰ مورد تقدیر که نسبت به سال گذشته ۱۱۱ درصد افزایش تقدیرات و ۳ درصد متاسفانه افزایش انتقادات بوده است مواجه شده که بسیاری از انتقادات و شکایات پس از رسیدگی به واسطه عدم آگاهی از قوانین بوده است.

  • حل اختلاف حدود ۸۰ درصد از پرونده ها با مشاوره و میانجی‌گری پلیس

سرهنگ باباکلانی در ادامه گزارش خود گفت : کل پرونده های ارجاعی در دایره مشاوره پلیس از ابتدای  سال ۹۹ تا به حال ، ۱۴۸۱ مورد بوده  که بیشترین فراوانی آن با رقمی حدود ۵۵۰ مورد مربوط به بحث های خانوادگی است که خوشبختانه به صورت میانگین نزدیک به ۸۰ درصد از این پرونده با میانجی گری و مشاوره های تخصصی همکارانم منجر به مصالحه شده است.

  • رشد ۵ درصدی سرقت‌ها در نجف آباد

فرمانده انتظامی نجف آباد ضمن تشریح آمار مربوط به سرقت‌های شهرستان افزود : خوشبختانه علی رغم روند افزایش آمار سرقت در سال گذشته و امسال که بیشتر تحت تاثیر عواملی نظیر کرونا و تورم و بیکاری و در مجموعه شاخص‌های امنیتی است و در بیشتر شهرستان‌های استان اصفهان دستخوش افزایش است، این آمار در نجف آباد تنها ۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

او افزود : باید بگویم تلاش زیادی می خواهد که به این ارقام دست پیدا کرد. البته به جز از جان گذشتگی ماموران انتظامی، همراهی مردم و توجه به هشدار های انتظامی و مراقبت مردم از اموال خودشان که بهترین کمک برای ماست، حتی انتظار داریم تا پایان سال این آمار منفی شود . در همین رابطه خوشبختانه چندین باند سارقان مخوف در سطح شهرستان اعم از سارقین احشام ، سارقین به عنف ، سارقین منازل و سارقین خودرو و موتور سیکلت دستگیر شدند و برخوردهای قاطع مراجع محترم قضایی با این بزهکار در به وجود آمدن این آمار بی نهایت تاثیر گذار بوده است .

او ادامه داد : بیشترین نگرانی ما درد حوزه سرقت، سرقت از باغات و اماکن خصوصی است که متاسفانه خیلی از این آن‌ها به دلیل نبودن مالک در باغ‌ها اتفاق می افتد . به خصوص در شهر گلدشت که عمدتا این باغات به افراد غیر بومی و غیر ساکن واگذار شده است و مالکان این باغات به صورت هفتگی و هر چند وقت یک بار به باغ های خود سر می زنند و این باعث شده که سارقان به راحتی این باغ‌ها را شناسایی کرده و سرقت کنند. خوشبختانه با همت همکارانم در نیروی انتظامی و شهرداری محل بحث نگهبان محله را در آن منطقه در حال پیگیری هستیم که تا حد زیادی این موضوع حل شده است . اگر همکاری و همیاری مردم و باغداران در آن شهر صورت بگیرد امیدواریم که سرقت ها در آن منطقه هم به حداقل خودش برسد .

این مقام انتظامی ضمن انتقاد تلویحی از مالکان باغات گلدشت نجف آباد گفت :  آمده اند مانند منزل شخصی همه وسایل و لوازم خانگی و زندگی اعم از تلویزیون و یخچال که شاید بعضی از ماها در خانه هایمان انجام نداده ایم و یا نتوانسته‌ایم انجام دهیم در باغاتشان انجام داده اند ولی دریغ از یک نگهبان یا دزدگیر و دوربین. به طور قطع به یقین با همکاری مالکان باغات آمار سرقت در نجف آباد منفی خواهد شد .

در پایان این نشست از خبرنگار تیتر یک نجف آباد تقدیر و تشکر شد.

  • نویسنده : تیتر یک
  • منبع خبر : تیتر یک