در حوزه انتخابیه لنجان، انتخابات مجلس دوره یازدهم به میاندوره ای کشیده شده و دو تن از نامزدهای انتخاباتی به این دور راه یافته اند که کمتر از ۵۰ روز دیگر برگزار خواهد شد. مسئله اینجاست که اهمیت حضور در انتخابات میاندوره ای کمتر از دور اول نیست زیرا قطعا هر قدر مردم حضور پررنگ‌تری […]

در حوزه انتخابیه لنجان، انتخابات مجلس دوره یازدهم به میاندوره ای کشیده شده و دو تن از نامزدهای انتخاباتی به این دور راه یافته اند که کمتر از ۵۰ روز دیگر برگزار خواهد شد. مسئله اینجاست که اهمیت حضور در انتخابات میاندوره ای کمتر از دور اول نیست زیرا قطعا هر قدر مردم حضور پررنگ‌تری در انتخابات داشته باشند به همان اندازه هم بر روی سیاست‌ها و محاسبات بین‌المللی تاثیرگذار خواهد بود.
ما اگر بخواهیم برای اصلاح مسائل داخلی و حضور قوی مردم در صحنه تلاش کنیم اولین پایه این قدرت پشتوانه مردمی است. یکی از جلوه‌های پشتوانه مردمی علاوه بر حمایت‌ها، حضور پررنگ مردم در روزهای خاص و اتفاقات انتخاباتی برای تعیین سرنوشت خود است.

حضور حداکثری مردم در انتخابات علاوه براینکه می‌تواند همانند یک نماد و سمبل در خارج از کشور عمل کند، می‌تواند در حل مسائل بین‌المللی که ایران در آن دخیل است نیز تاثیرگذار باشد.
از این دیدگاه یک روی سخن با مردمی است که در انتخابات میاندوره حاضرمی شوند و روی دیگر سخن با نامزدهایی است که در انتخابات میاندوره ای رقابت می کنند. اگر کاندیداها خودخواه و متکبر نباشند و تحت تاثیر القائات دشمن قرار نگیرند، بعدازظهر انتخابات که شورای نگهبان انتخابات را تایید کرد به کسی که رای آورده تبریک می‌گویند.
از این منظر لازم است کاندیداهای میاندوره ای مجلس به نتیجه انتخابات تمکین کنند. کاندیداها باید به کسی که رای مردم را از آن خود کرده تبریک بگویند چون به هر صورت مردم پای صندوق‌های رای آمده و رای داده‌اند.
کاندیدایی که در انتخابات رای نیاورده نباید همه چیز را زیر سوال ببرد و و تحت تاثیر القائات قرار بگیرد، چون برخی کاندیداها اطرافیانی دارند که به آنها القاء می‌کنند که شما در صدر هستید، به همین دلیل اگر رای نیاورند ممکن است این تفکر در آنها شکل بگیرد که همان اتفاقاتی که در سال ۸۸ افتاد، افتاده است.
این نکته را همر باید مورد تاکید قرار داد که کاندیداها باید سالم باشند و تن به این جوسازی‌ها و دشمن‌تراشی‌ها ندهند و بعد از انتخابات با یک طمانینه بیانیه بدهند و به کسی که رای آورده تبریک بگویند.
به این خاطر است که می گوییم برگزاری یک انتخابات پر شور و با مشارکت بالا کشور را در مقابل تهاجم بیگانگان بیمه می‌کند. انتخابات پیش رو صحنه سرنوشت‌ساز برای کشور،‌ مردم و نظام است که حضور مردم می‌تواند آن را در مسیر پیروزی و موفقیت نظام هدایت کند.
حضور مردم در انتخابات شهریورماه آینده و میاندوره ای مجلس بار دیگر نظام را در مقابل حملات دشمن بیمه می‌کند و قطعا باعث ناامیدی دشمنان از تحریم، تهدید و تردید به نظام اسلامی می‌شود و لازم است برای تحقق این موضوع مردم ما که در گذشته نیز آگاه و بیدار بوده‌اند با بصیرت و هوشیاری در این انتخابات شرکت کنند تا در نهایت با سربلندی مردم در این امتحان، نظام اسلامی مستحکم تر و با صلابت‌تر بتواند در مسیر روبه جلو گام بردارد.

حضور در انتخابات میاندوره

  • نویسنده : سینا پارسا